انشا ایران ریز موضوع صفحه 52 نگارش هفتم

نویسنده

ایران کشوری پهناور،زیبا و بزرگ است و جاهای دیدنی بسیاری دارد.بسیاری از دانشمندان،شعرا،هنرمندان،نویسندگان برتر جهان ایرانی هستند.من ایران را دوست دارم و به ایرانی بودنم افتخار می کنم.ملت ایران،ملتی عزتمند،فاخر و شهید پرور هستند.ایران کشوری زیبا با تاریخچه ی کهن است.اکثر بزرگمردان جهان ایرانی بوده اند.در ایران منابع معدنی بسیار زیادی وجود دارد که هر یک ارزش بسیار بالایی دارند.ایران کشوری است که هر سال توریست های بسیاری به آن سفر می کنند تا از مکان های دیدنی آن مانند غار علیصدر،پاسارگاد،بیستون،شهر سوخته سیستان،مسجد نصیرالملک و ارگ بم دیدن کنند.مردمان خونگرم ایران بسیار مهمان نواز و خوش اخلاق هستند.ایران اقوام بسیاری دارد.ایران اقوامی مانند ترک و بلوچ و کرد و سیستانی و فارس و آذری و تات و ترکمن و قشقایی و گرجی و گیلک و عرب و ارمنی و مازندرانی و آشوری و لر و بختیاری و… دارد که همه آنان مردمانی خونگرم و مهمان نواز هستند.

دریا

کو پس ریز موضعشنه کو پس

نرگس

ریز موضوعش کو پس🧐😐نه واقعا کو ریز موضوعش😐😐😐😐😐

جانان

خوب بودا ولی معلم ما یه جمله از اینترنت در بیاری میفهمه 😐😂 الان نمیدونم چیکار کنم مخمم کار نمیکنه 💔😶

خوب 😒😒

باید بهتر باشه

انشا درباره در مورد ایران صفحه ۵۲ کتاب نگارش پایه کلاس هفتم ایران را توصیف کنید مقدمه بدنه نتیجه روش پرسشگری تقسیم به ریز موضوع با نثر ساده و روان از سایت نکس لود دریافت کنید.

انشا درباره ایران نگارش هفتم

انشا درباره ایران با مقدمه بدنه و نتیجه هفتم

مقدمه : وطن یعنی اذان عشق گفتن, وطن یعنی غبار از عشق رُفتن, وطن یعنی هدف, وطن یعنی شرف, وطن یعنی شهادت, یعنی گذشته حال و فردا, تمام سهم یک ملت ز دنیا, وطن یعنی چه آباد و چه ویران, وطن یعنی همین‌جا یعنی ایران.

بدنه : از چی شروع کنم؟ از کجا بگم؟ از کدوم عشق بگم؟ از کدوم دشمن بگم؟ از کدوم شهید بگم؟از کدوم خاک بگم؟ از کدوم گریه بگم؟ و از کدوم سربلندی و پیروزی بگم؟
یه اسمیه که وقتی اسمشو میشنوم یا به زبون میارم، احساس آزادی و سربلندی میکنم؛ اون اسمش ایرانه! اسمش ایرانه. ببخشید اشتباه کردم اون یه اسم نیست، آره درسته، اون یه اسم نیست، اون یه عشقه! ایران امنیته. اون یه عشقیه که تو قلب همه‌ی ما وجود داره.
ایران یعنی سربلندی همه‌ی ما. ایران یعنی حسودی دشمنا. ایران یعنی وقتی اسمش میاد دشمنا پا به فرار بذارن و چهارستون بدنشون بلرزه. ایران یعنی اشکای مادری که برای پسر شهیدش میریزه. ایران یعنی خاکی که ارزشش از مروارید و الماس‌م بیش‌تره.
وقتی پامو روی زمین میذارم، احساس میکنم پامو روی طلا گذاشتم؛ حتی اگه داغون‌ترین جای شهر و کشورم باشه. حتی کوچک‌ترین سنگی که برمیداریمو با عشق توی دریا میندازیم و لبخندو مهمون لبامون میکنیم باارزشه!
این‌که هر روز از خواب بلند میشیم و به کارای روزمره‌مون میرسیم، این‌که خیلی راحت میتونیم تو خیابونا قدم بزنیم بدون هیچ مزاحمی، به جای صدای بمب و موشک صدای پرنده‌ها رو میشنویم، این یعنی اوج آرامش.
اینایی که میگم یعنی امنیت. امنیتی که شهدا به ما هدیه دادن. ایران یعنی غرور و غیرتی که هیچ‌وقت شکسته نمیشه. همه‌ی این سربلندی و امنیت خلاصه میشه توی یک کلمه: ایران

تنیجه : ای خدایی که به بندگانت از مادر هم مهربان‌تر هستی و رحمت تو همهٔ موجودات را فرا گرفته و راه رستگاری بندگانت را با پیامبرانت آموختی، یاری‌ام کن تا بتوانم کشورم ایران را سربلند و استوار سازم. وطنم ایران دوستت دارم و دوستت خواهم داشت.

انشا با موضوع ایران به صورت تقسیم به ریز موضوع

مقدمه : از قطب شمال تا جنوب، از غرب تا شرق! بارانی ترین منطقه اسوایی یا بیابان های بزرگ آفریقا، چه فرقی می کند اگر تو نباشد؟ شاید آسمان تو آبی تر و زمینت سرسبز تر و خورشیدت درخشان تر و دریاهایت جوشان تر هستند که من اینگونه تو را عشق معنا میکنم و جان و مال و خانواده ام را فدای سرفرازی ات می کنم وطنم!

بدنه : از سرسبزی های جنگل های گیلانت بنویسم یا از شب های کویرت؟ از مناظر دلچسب جلگه گلستان یا از چشم انداز کارون؟ از زاینده رود نیمه جانت یا از شوری دریاچه ارومیه؟ از کدامین یک بنویسم که اجحاف در حق دیگری نباشد؟
گل های بهاری به این همه زیبایی و شکوه تو لبخند می زنند و گنجشکان جیک جیک کنان در لابه لای شکوفه های گیلاس جست و خیز می کنند. خورشید پرنورتر از همیشه خود را در آغوش تابستانت رها می سازد و خش خش برگ های پاییزت عاشقان را به قدم کردن خیابان و استشمام بوی نم باران وا می دارد و آدم برفی کوچک همچنان در دل زمستان جا مانده و با حسرت به تابستانت می نگرد. شگفتا از این همه زیبایی نهفته در این کشور چهارفصل!
چرا انقدر دلربایی که مردم سراسر دنیا برای تماشای تخت جمشید و بیستون و چهل ستون و عمارت کلاه فرنگی و شاه چراغ و مسجد شیخ لطف الله و سلطان امیراحمد و باغ ارم تو کیلومتر ها از سرزمین خویش دور می شوند؟ یا شاید بخاطر تمدن چند هزارساله ات است که تن به این فراق می دهند!

نتیجه : نمیدانم با چه کلمه ای توصیفت کنم که زبان قاصر است و قلم ناتوان! اما اگر تمام قلم ها و جوهرها و کاغذ ها تمام شوند تکه ای از استخوانم را به جوهر خونین رنگم آغشته می سازم و می نویسم زنده باد ایران!

جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

مهدی : ایران من سلام. سلامی به گرمای خون ارزشمند شهیدانت. سلامی به زیبایی رخ مقدس فداکاری آن ها. سلامی به توانمندی غیرتشان. می دانم این روزها گله داری، شکایت داری. می دانم که فرزندانت سخت تو را عذاب داده اند. من دیدم که چگونه می لرزیدی؛ اما نه طبیبی به بالینت آمد و نه کسی گوشی شنوا شد برای شنیدن دردِدل هایت. دیدم که چگونه البرزت بغض کرده بود و کسی آغوشش را برایش نگشود تا بلکه ذره ای آرام شود. فرزندانت تنها یادگاری زیبای آن روزهایی که ایران تنها میزبان موشک بود و مین و در گوش همه تنها صدایی می پیچید که اگر وحشتناک تر از صدای صور اسرافیل نباشد، بهتر از آن نیست، پرچمت را به آتش کشیدند؛ اما تو این ها را به دل نگیر؛ چون تو مادر هستی و باید در تمامی سختی ها در کنارشان باشی. تو مادر هستی و آن ها این را فراموش کرده اند. این را هم می دانم که با آن آتش نه تنها یادگار روزهای سخت را، بلکه تمامی تلاش های اسطوره هایی که بعضی در میان این هیاهو یک گوشه نشسته و تنها بغض می کنند و بعضی دیگر نیز تنهایمان گذاشته اند را هم به آتش کشیدند و من در جست وجوی یک واژه برای توجیه این عمل هستم و دریغ از پیداکردن یک واژه؛ اما یقین دارم که هنوز کسانی هستند همانند من که تا خون در رگ هایشان هست، تلاش می کنند تا مبادا به تو آسیبی برسد. نیاز باشد با اسلحه و نیاز هم باشد با قلم برایت تا آخرینِ آخرین لحظات جان خواهیم داد.

فاطمه : من در ایران زندگی می کنم. ایران کشوری زیبا و بزرگ است. تاریخچه ی کشورم بسیار درخشان و طولانی است. بسیاری از دانشمندان، هنرمندان، نویسندگان، شاعران و … بزرگی که کشفیات مهمی داشتند ایرانی هستند. من وطنم را دوست دارم چون در آن به دنیا آمده ام و همان جا بزرگ شده ام. وطنم برای حفاظت و آزادی مردم شهیدان زیادی داده است. واکنون ایران مانند خورشیدی در خاورمیانه می درخشد و دانشمندان آن تلاش می کنند تا ایران را به قله های موفقیت برسانند و ما دانش آموزان وظیفه داریم خوب درس بخوانیم تا در آینده ایرانی سر افراز و سربلند داشته باشیم. ایران یکی از قشنگترین کشورها، با مردمی خوب و مهربان، جاذبه های طبیعی بی نظیر، دانشمندان کوشا و … است. از جاذبه‎های تاریخی ایران می‎توان به سعدیَه، حافظیَه، تخت جمشید، عمارت عالی قاپو و … اشاره کرد. حالا می‎خواهم از مردم با ایمان ایران صحبت کنم. مردمی که هیچ وقت زیر بار زور نمی‎روند و از شهادت هراسی ندارند و این موضوعات را با پیروزی در انقلاب اسلامی و جنگ با عراق به خوبی نشان دادند. می‎خواستم انشایم را تمام کنم ولی به یاد دانشمندان ایرانی افتادم. آنهایی که با تمام توان تلاش می‎کنند تا ایران اسلامی پیشرفت زیادی کند.

نویسنده : ایرانم سرزمینت را دوست دارم چون وطنم است ایرانم من مقاوم در برابر خاک تو ایستاده ام و نمیگزارم یک وجب از خاک تو را دشمن از ما بگیرد.

عاطفه : ایران کشوری خیلی بزرگ است زبان ایرانیان فارسی است ایران مکان های دیدنی و آثار تاریخی زیادی دارد ایران عاشقتم.

مائده : زبان اصلیش فارسی هستش اما زبان های مختلف و قوم وگروه ها مختلفی دارد.

نویسنده :‌
ایران کشوری خیلی بزرگ است زبان ایرانیان فارسی است ایران مکان های دیدنی و آثار تاریخی زیادی دارد ایران عاشقتم..

میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
★★★ 1 سال قبل
5

واقعا که ما انشا بلد نیستیم بنویسیم میایم از اینجا بنویسیم معلم میفهمه من الان دوستان از گوگل سیج میکنن معلم صفر میده بهشون معلم تو گوگل سیج میکنه میبنه دانش آموز تو گوگل نوشته هر کاری هم کنیم معلم میفهمه

6
... 1 سال قبل

اره بخدا معلم میفهمه

3
یکی هستم خو به تو چه؟ 1 سال قبل

خب مشکل خدته میخاسی بلد باشی ک نباید گوگل ک معلم بفهمه صفر بگیری☺️🌚

ناشناس 1 سال قبل
8

خیلی بد بود

خدیجه قنبری 1 سال قبل
2

چرا خوردش نکرده ♥️💟📒📒📒

ناشناس 1 سال قبل
0

ایران

آصف حبیب لی 1 سال قبل
-2

معلم ما اینجوری نیست

جونگ کوک 1 سال قبل
1

همچنین

سحر 1 سال قبل
9

پس انشاء آسمان شب کو؟

نامشخص 1 سال قبل
14

آسمان شب

ناشناس 1 سال قبل
-1

آسمان شب

ایران 1 سال قبل
18

خیلی چرت بود

ثنا 1 سال قبل
10

خوب نبود

مممد 2 سال قبل
5

یکم کلاصه تر نبود

آرمی 2 سال قبل
6

معلم ما یجوری صحبت می‌کنه انگار داره باخت دعوا می‌کنه

😂🙏🤯🙄

آرمی 2 سال قبل
16

معلم ما یجوری صحبت می‌کنه انگار داره باخت دعوا می‌کنه

😂🙏🤯🙄

5
نارگل 1 سال قبل

دقیقا معلم ما هم اینجوریهد🤣🤣🤣

4
روژان 1 سال قبل

معلم ماهم اینجوری هست ،😊

ناشناس 2 سال قبل
-1

س

-2
، 1 سال قبل

،

-2
للتهاتاا 1 سال قبل

بی نام و نشان

😙😍🥰😍🍑🤸💞🙊

بردیا 2 سال قبل
30

داداش شما ناموسی خیلی کسقول هستید

0
(Armi (Jankook 1 سال قبل

بی ادب

1
Armi 1 سال قبل

بیادب

همهکس 2 سال قبل
17

این چه چیزی هست نه ریز موضوع داره نه بخس آغازی هیچ نداره الان تکلیف ما چیه 🤔🤔🤨

ب ت چ😐 2 سال قبل
17

خوب نیست😔

ب ت چ😐 2 سال قبل
8

بی مزه ها😐😐😐😐

ناشناس 2 سال قبل
33

خداااااوکیلی ریز موضوع کجااااااست

ناشناس 2 سال قبل
20

بد 😐😑😠😡🤬😖

علی 2 سال قبل
18

واقعا ما میایم از شما کمک بگیریم یا شما ازما

انشا اصلا خوب نبود

اصلا ریز موضوع کو؟

ناشناس 2 سال قبل
20

خوبه لطفا درباره اسمان شب هم یک با ریز موضوع های مختلف قرار دهید

24
Someone 2 سال قبل

خب بودا ولی خیلی طولانی بود

0
ناشناس 2 سال قبل

بله لطفا

خوب بود ولی حیف طبقه بندی نشده بود 2 سال قبل
4

خوب بود ولی حیف طبقه بندی نشده بود

نویسنده 2 سال قبل
17

درست به ما بگین چجوری بنویسیم

5
همین دیگه منتظر چی بودی 2 سال قبل

سلام اول از همه ممنون بابت سایتتون

کتابی ننویسید چیزایی رو که دانستنین نگید مگه مقاله علمی انشا باید احساس داشته باشه تشبیه جان بخشی انشا باید اولش جذاب مثل یک کتاب شما میری کتابخاته ۲ ۳ صعحه اول کتاب رو میخونی اگر اولش جذاب باشه شمارو وادار میکنه بخریش انشا هم باید شروعش قشنگ باشه

نویسنده 2 سال قبل
32

ریز موضوع نداره

مهدیه 2 سال قبل
36

طولانیه

نویسنده 2 سال قبل
11

من ایران را خیلی دوست دارم

شهرزاد 2 سال قبل
18

به نظرتون زیاد نیست اندازه جمله ها

علی 2 سال قبل
4

من این متن نوشتم۲۰گرفتم

0
فاطی 2 سال قبل

به ما هم یاد بدین انشام 15 گرفتم از 20😭

ناشناس 2 سال قبل
30

ریز مو ضوع نداشت

14
مبین 2 سال قبل

خیلی درسته بسیارشان ریز موضوع ندارن

نرگس 2 سال قبل
69

ریز موضوعش کو پس🧐😐نه واقعا کو ریز موضوعش😐😐😐😐😐

نویسنده 2 سال قبل
30

ایران پر از اقوام مختلف کرد لر آذری بختیاری کرمانی بلوچستان و………

ملیسا 2 سال قبل
6

ایران پر از اقوام مختلف کرد لر آذری بختیاری کرمانی بلوچستان و………

نویسنده 2 سال قبل
12

من هیچی نمیدونم

دریا 2 سال قبل
69

کو پس ریز موضعشنه کو پس

2
عطا 2 سال قبل

نداره ریز موضوع 😕👊

ناشناس 2 سال قبل
0

با افتخار ایرانیم از نسل کوروش کبیر و جهان ارا و خمینی از قدمتی هفت هزار ساله از نسل فداکاری و شهادت از مرگ هراسی ندار ایرانی چون با ایمانه چون خدا پشت سرشهزنده باد ایرانموطنم همه ی جانم و تنممی میرم تا سرافراز باشی 🌹برای سرافرازی ایرانم یا مرگ یا پیروزی

محمد مهدی 2 سال قبل
32

هرچی بقیه گفتن درسته👍👍💖🌹🌹

خوب 😒😒 2 سال قبل
49

باید بهتر باشه

ناشناس 2 سال قبل
36

خیلی طولانی بود 🤔🤔🤔🤔🤔🤔

سارا 2 سال قبل
2

عالیه

جانان 2 سال قبل
66

خوب بودا ولی معلم ما یه جمله از اینترنت در بیاری میفهمه 😐😂 الان نمیدونم چیکار کنم مخمم کار نمیکنه 💔😶

16
مینا 2 سال قبل

خیلی تابلوی از اینترنته

13
بی نام 2 سال قبل

بله بر ما هم میفهمه😐

9
fatima 2 سال قبل

آره مشکل منم همینه ، سریع معلم میفهمه 😭💔

طاها 2 سال قبل
29

خیلی طولانی بود

-1
قففففففف 2 سال قبل

غلللر

فاطیما 2 سال قبل
47

ما میایم اینجا تا از شما کمک بگیریم و بنویسیم بعد شما می گین که لطفا لطفا هر چی بلدین حتی اگر یک خط هم باشد برای ما ارسال کنید ها؟؟؟؟؟

نویسنده 2 سال قبل
11

ما داریم در کشوری زندگی میکنیم که مرمانی شجاع و سر سخت در این کشور وجود دارند این کشور کشوری جزء ایران نیست و من همیشه به کشورم افتخار میکنم که همچین مرمانی دارند که برای حفظ جان ما میجنگند و از ما دفاع میکنند که خیلی از این عزیزان در این راه به شهادت رسیدند و ما باید همیشه قدر دان انها باشیم چون اینکه زندگی مان را مدیون انها هستیم🌹مریم

-1
فاطی 2 سال قبل

واقـعا عالی بود ♥

نویسنده 2 سال قبل
102

ایران کشوری پهناور،زیبا و بزرگ است و جاهای دیدنی بسیاری دارد.بسیاری از دانشمندان،شعرا،هنرمندان،نویسندگان برتر جهان ایرانی هستند.من ایران را دوست دارم و به ایرانی بودنم افتخار می کنم.ملت ایران،ملتی عزتمند،فاخر و شهید پرور هستند.ایران کشوری زیبا با تاریخچه ی کهن است.اکثر بزرگمردان جهان ایرانی بوده اند.در ایران منابع معدنی بسیار زیادی وجود دارد که هر یک ارزش بسیار بالایی دارند.ایران کشوری است که هر سال توریست های بسیاری به آن سفر می کنند تا از مکان های دیدنی آن مانند غار علیصدر،پاسارگاد،بیستون،شهر سوخته سیستان،مسجد نصیرالملک و ارگ بم دیدن کنند.مردمان خونگرم ایران بسیار مهمان نواز و خوش اخلاق هستند.ایران اقوام بسیاری دارد.ایران اقوامی مانند ترک و بلوچ و کرد و سیستانی و فارس و آذری و تات و ترکمن و قشقایی و گرجی و گیلک و عرب و ارمنی و مازندرانی و آشوری و لر و بختیاری و… دارد که همه آنان مردمانی خونگرم و مهمان نواز هستند.

3
00000وووتاا 2 سال قبل

بسیار عالی

3
راحیل 2 سال قبل

عالی بود. من نوشتم♥

Yasamin 2 سال قبل
8

عالی

خوب 2 سال قبل
0

عالی

نویسنده 2 سال قبل
-2

نتیجه بررسی و داوری

نویسنده 2 سال قبل
-1

سلام

نویسنده 2 سال قبل
-1

ایران زیباست من ایران را دوست دارم ایران کشور بزرگی است زبان مردم ایران فارسی است

-1
فاطی 2 سال قبل

نچ قسمت خوزستان عربی که هس😐

نویسنده در پردیس 2 سال قبل
0

ایران بهترین کشوری است که من در آن زندگی میکنم و همیشه و هم جا تعریف از کشورم یادم نمی رود. اگر بدانید ایران چقدر هنر مند دارد یا چقدر کارگر که از ۱۰۰ تا دکتر مهندس بهتر هستند یا چه تعداد دانشمند و دانش جو دارد که با تلاش و کوشش درس خوندند🤩

م 2 سال قبل
1

ایران من ایران من تو یاری و یاورمن ایران من😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

نویسنده 2 سال قبل
-2

من از ایران متنفرم 😐زهرا

هلیا 2 سال قبل
0

خیلی بده

Hosein 2 سال قبل
0

خیلی زیاد بود جا نمیشد😣😖😖

ناشناس 2 سال قبل
1

خوب بود ولی معلم من میفهمه از اینترنته کاش یه کم آسون تر بود

ارمیتا صالحی 2 سال قبل
11

بابا اونی ک گفته من مال ایران نییتم زر می زنهاگ راست میگی مال کجاییحتما مال کره جنوبی هستی هاااا

2
همین دیگه منتظر چی بودی 2 سال قبل

والا از یجا دیگه زبان گوشیتو تغییر میدی انشا ایرانی سرچ میکنی

نویسنده 2 سال قبل
3

وطن ما وطنی زیبا و وطن پر نشاط است. وطنم دوستت دارم و همیشه باتو و خانواده ام شاد هستم

فقط خدا و بس ❤ 2 سال قبل
17

خانمومون میفهمه که از اینترنت کمک گرفتم 🤣

نویسنده 2 سال قبل
6

ایرانای ایران ای سر زمین زیبایی ها سر زمین رنگارنگ سرزمین آثار ها و…….از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب زیباییاز دریاهای جنوب گرفته تا دریاچه خزراز کجایت گویم؟؟؟

سحر 2 سال قبل
6

خوب بود ممنون از شمااما خیلی طولانی بود

محمد معصومی 2 سال قبل
8

من ایرانم را دوست دارم

zahra 2 سال قبل
12

سلام لطفا در مورد اسمان شب هم با ریز موضوع انشا ای مختلف قرار بدین🙏

6
راست میگوید 2 سال قبل

به دردم نخورد

ناشناس 2 سال قبل
6

می بلد نیستین بنویسین عمو ساده تر بنویسید تا ما بفهمیم بنویس ایران زیرش انشاش ای طوری ن حسین چ گفت آحمد چگفت بیوای احمد چ گفت

نویسنده 2 سال قبل
2

من و مردمان ایران برای کشورمان تلاش میکنیم و ایران را سربلند تر میکنیم

نویسنده 2 سال قبل
6

یه انشا کوتاه تر بزارید اینا که باید یه کلاصر براش تهیه کنیم چهار تا خطه تو کتاب

ناشناس 2 سال قبل
8

یه انشا کوتاه تر بزارید اینا که باید یه کلاصر براش تهیه کنیم چهار تا خطه تو کتاب

نویسنده 2 سال قبل
5

ایران زادگاه ما است

ساناز 2 سال قبل
2

عالی

نویسنده 2 سال قبل
0

خب نه

نویسنده 2 سال قبل
-1

ایران زیباترین نام ، ایران بهترین و زیباترین کشور ، ایران کشوری خیلی بزرگ است و قوم های گوناگونی در ایران زندگی میکند مانند: لر، کرد، بلوچ،و…. ،زبان اصلی ایران فارسی است نویسنده : باران

نویسنده 2 سال قبل
0

ب نظرم ایران بهترین کشور و پاکیزه ترین کشور دنیا هست

روژان کاکاوند 2 سال قبل
2

خیلی عالی هست

1
علی 2 سال قبل

عالیه

ایلیاراقاپور 2 سال قبل
2

خیلی عالی بود ممنون

نویسنده 2 سال قبل
20

ایران من سلام. سلامی به گرمای خون ارزشمند شهیدانت. سلامی به زیبایی رخ مقدس فداکاری آن ها. سلامی به توانمندی غیرتشان. می دانم این روزها گله داری، شکایت داری. می دانم که فرزندانت سخت تو را عذاب داده اند. من دیدم که چگونه می لرزیدی؛ اما نه طبیبی به بالینت آمد و نه کسی گوشی شنوا شد برای شنیدن دردِدل هایت. دیدم که چگونه البرزت بغض کرده بود و کسی آغوشش را برایش نگشود تا بلکه ذره ای آرام شود. فرزندانت تنها یادگاری زیبای آن روزهایی که ایران تنها میزبان موشک بود و مین و در گوش همه تنها صدایی می پیچید که اگر وحشتناک تر از صدای صور اسرافیل نباشد، بهتر از آن نیست، پرچمت را به آتش کشیدند؛ اما تو این ها را به دل نگیر؛ چون تو مادر هستی و باید در تمامی سختی ها در کنارشان باشی. تو مادر هستی و آن ها این را فراموش کرده اند. این را هم می دانم که با آن آتش نه تنها یادگار روزهای سخت را، بلکه تمامی تلاش های اسطوره هایی که بعضی در میان این هیاهو یک گوشه نشسته و تنها بغض می کنند و بعضی دیگر نیز تنهایمان گذاشته اند را هم به آتش کشیدند و من در جست وجوی یک واژه برای توجیه این عمل هستم و دریغ از پیداکردن یک واژه؛ اما یقین دارم که هنوز کسانی هستند همانند من که تا خون در رگ هایشان هست، تلاش می کنند تا مبادا به تو آسیبی برسد. نیاز باشد با اسلحه و نیاز هم باشد با قلم برایت تا آخرینِ آخرین لحظات جان خواهیم داد.

نویسنده 2 سال قبل
3

خوب بود

5
عرفان 2 سال قبل

عالی من ازش خیالی استفاده کردمببخشید ریاضی هم دارید

نویسنده 2 سال قبل
2

خیلی خوبهههههه

نویسنده 2 سال قبل
1

ایران ای کشور وسیع خودم با همه ی سختی هایت میسازیم تا تورا اباد تر کنیم سیدمحمد مهدی کاظمی

برای پاسخ کلیک کنید